Wygodne Pożyczki PL – moja opinia: 79 zł za dodanie ogłoszenia, że chcesz pożyczyć bez zaświadczeń a sam znajdziesz łatwo i szybko oraz bez kosztu przelewu i publikacji / rozdawania danych osobowych.

wygodnepozyczki.pl - opinie, bez zaświadczeń o dochodach

Spoilerując od razu wskazuję, iż moja własna opinia jest złą. Są ku temu powody. Wygodne Pożyczki działają na dobrze znanym od lat schemacie, tym samym, który powodował niezliczone postępowania i kary UOKiK’u. Chodzi o stworzenie iluzji, że pożyczka będzie na pewno szybko załatwiona – samo słowo „Wygodne” już uspokaja. A zaglądając w środek mamy parę reklam pozabankowych kredytów gotówkowych, trochę ogłoszeń od użytkowników, którzy zapłacili 79 zł oraz strefę inwestora – co też brzmi dość poważnie.

Problemy – co daje wykupienie usługi za 79 zł?

Aby znaleźć się z zaszczytnym miejscu jakim jest ściana ogłoszeń Wygodne Pożyczki należy pogodzić się z płatnością 79 zł. Nie wiem czy to netto czy brutto, nie ma nic podane. Wygląda to dokładnie tak:

Opis płatności 79 zł za usługi w Wygodne Pożyczki; wyszczególnione poboczne warunki obok celu nadżędnego bez zaświadczeń.

i pojawia się dopiero po wypełnieniu wniosku naszymi danymi osobowymi i wysłaniu go. Czerwonymi kwadratami oznaczone są pola, które są istotne bardziej od innych tekstów:

’sprawiasz, że staja ona widoczna’ – brakuje „się” – chodzi o to, że w branży finansowej świadcząc tak poważne usługi jak zbieranie wniosków od klientów, pobieranie od nich przelewów i dopiero później oferując usługi para-pożyczkowe – nie ma miejsca na błędy w pisowni. Ma być tip to, jak ktoś znajdzie na stronie banku jakąś literówkę to jest afera i cały dział internetowy klęczy na grochu do wieczora (żartuje oczywiście, do południa).

’co przekłada się na możliwość otrzymania pożyczki’ – jest to już jakiś rodzaj gwarancji – to, że moje ogłoszenie będzie widoczne przełoży się (mądre sformułowanie, +2 punkty do wiarygodności) na możliwość otrzymania pożyczki (otrzymanie to już czas przyszły, taki pewni, że będzie otrzymana – i mam mieć taką możliwość -> co też jest podporą bo widocznie wcześniej nie miałem możliwości otrzymania).

’mogą się z Tobą kontaktować’ – a to się będzie kontaktował? Ano może co któryś bit w megabajtach danych będzie zainteresowany udzieleniem pożyczki natomiast jak pokazuje praktyka można liczyć na coś w rodzaju innych zachęt pożyczek bez różnego rodzaju zaświadczeń jak Corevest, ten Pożyczka prywatn [alert], Pomoc Bankowca, Ola Inwestycja, Kozłowski Finansowanie, Udzielę Pożyczki… oraz najnowszy wpis o Personum.

’nie mogących z innych powodów otrzymać tradycyjnej pożyczki’ – o to się rozchodzi! Jak nie możesz otrzymać pożyczki tradycyjnymi kanałami to nic nie pomoże a szczególnie prywatny inwestor (patrz linki w punkcie wyżej). Chodzi tylko o Twoje 79 zł.

Przed pojawieniem się tego pola kręciła się blisko minutę grafika z napisem „WERYFIKACJA…” (a klient raczej nastawiony jest na raty bez weryfikacji):

Weryfikacja przeprowadzana przez Wygodne Pożyczki; trwa długo i sprawdzamy czy warto czekać tu na pożyczkę bez zaświadczeń

To spowolnienie to wcale nie efekt pracy procesorów komputerowych ale efekt ’delay’ czyli programistyczne opóźnienie aby wyglądało, że coś się ładuje, weryfikuje czy potocznie ujmując „mieli„.

To jakość i przydatność Wygodnych Pożyczek w zakresie biznesu z ogłoszeniami mamy załatwione.

Wygodne Pożyczki to też rankingi

Ranking szybkich pożyczek pozabankowych bez zaświadczeń z natury rzeczy musi być duży wszak podmiotów działających w tej branży jest ponad pięćset a samych działających stricte przez internet blisko sto.

A Wygodne Pożyczki mają coś takiego:

Pożyczki pozabankowe

Ranking pozabankowych bez zaświadczeń wefług Wygodne Pożyczki PL

Trzech kandydatów i wszyscy na podium. Bez wyjaśnienia dlaczego, bez jakiegoś porównania. Prosta wklejka linków z systemów partnerskich (tu Solutions4Ads).

Są też linki do „Opinii„. A te oponie to tylko kolejny napis „Opinie” bo ich tam po prostu nie ma ani potencjalny opiniujący nie ma możliwości dodać swojej opinii.

Wonga – odkrycie roku

KredytOK – to nawet nie pożyczka ale pośrednik

Bancovo – to głównie bankowe oferty, też pośrednik, lipton trochę

Ale hola hola, są jeszcze kredyty gotówkowe w rankingu:

Kredyty gotówkowe

Tutaj od razu wklejam zrzut:

Zwycięzcy rankingu Wygodne Pożyczki w kategorii kredytów gotówkowych; również dostęp do opinii.

Tu są dwie pozycje. Reszta mojej opinii jak w punkcie wyżej z poprzednim rankingiem.

Santander Consumer Bank – oferta ok, są lepsze ale plasowałbym i tak w pierwszej piątce

Alior Bank – istny lider w segmencie kredytów przez internet, tylko ten okres spłaty jest tam 5 lat a jest 10 lat i kwota jakieś 136 tys a jest de facto 200 tys zł.

Podsumowując

Nie chcę być wróżbitą Maciejem ale wygląda to ten sam charakter działalności, którym się co jakiś czas UOKiK zajmuje. Pamiętam jeszcze jakieś 7 lat temu jak szalały takie oferty bez zaświadczeń jak Konar, Ares, BezBank i wiele innych. Chcesz pożyczkę to na pewno nie płać za żadne ogłoszenia. Szukaj w zestawieniach legalnie działających firm, które profesjonalnie się tym zajmują (link tutaj).

Wygodne Pożyczki PL – moja opinia: 79 zł za dodanie ogłoszenia, że chcesz pożyczyć bez zaświadczeń a sam znajdziesz łatwo i szybko oraz bez kosztu przelewu i publikacji / rozdawania danych osobowych.
5 1 ocena
jak dobrze?
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maria

Wole bank jest drozszy ale pewniejszy a te firemki to wielka sciema ciagle wymislaja nowe oplaty w reklamie 10 tys miesieczna rata niecale 500zl a potem doliczaja prowizje .rozne oplaty i wychodzi ze do splaty 50% wiecej.

Duda Kupka
jak dobrze? :
     

dziwne że na te ogłoszenia tyle ludzi się ciągle łapie. jak nie ma opcji normalnej pożyczki to jakim cudem ma być przez jakiś scamerski portalik ala wygodne pożyczki
artykuł pomocny, dzięki w imieniu frajerowiczów
<kupka>

Przewiń na górę
2
0
Cenimy Twoją opinie - dodaj komentarz jeśli chceszx