[alert] Uwag na na „Prywatnie udzielę pożyczki [BEZ PRZEDPŁAT]” z oglaszamy24

Co do zasady wynikającej z Ustawie o Kredycie Konsumenckim zawodowym udzielaniem pożyczek pozabankowych mogą zajmować się spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki akcyjne. Trzeba być zarejestrowaną instytucją pożyczkową w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego. Ogłoszenie jest tak napisane, że wzbudza zaufanie. Szybko opiszę, które jego elementy wskazują na nieczyste intencje i o co chodzi o tego typu ogłoszeniach.

zarchiwizowałem ten anons w archive.ph, wolałbym web.archive.org ale system odmówił archiwizacji.

Anons rozpoczyna się tak:

„Dzień dobry,” – miłe powitanie, każdy od razu czuje się lepiej jak mu się życzy dobrego dnia

dalej pisze, że od kilku miesięcy udziela pożyczek prywatnych i chętnie pomoże jeszcze kilku osobom – równolegle korzysta z oglaszamy24, który jest portalem przepełnionym fikcyjnymi ogłoszeniami – np. na OLX mogą w kategorii finansowej ogłaszać się tylko firmy i właśnie po to aby nie było tam prywatnych pożyczek bo ich się po prostu nie udziela – poza wyjątkami, które nie są związane z ich regularnym udzielaniem lub inne konstrukcje oparte na zastawach i przewłaszczeniach (obydwie formy skrajnie niebezpieczne).

Nie interesuje go to co interesuje prawdziwego pożyczkodawcę czyli historia kredytowa, komornicy ani bazy bankowe – bez historii kredytowej albo z kiepską to wprawdzie są niektóre chwilówki ale jeśli już komornik zrobił zajęcie to sprawa jest totalnie beznadziejna. I jeszcze pisze o bazach bankowych – nie wiem, o co chodzi bo nie ma czegoś takiego jak bazy bankowe. Znaczy się każdy bank ma swoją bazę danych ale są one ważne dla samego banku.

bo wiem jak wygląda nasza polska rzeczywistość” – tak tak, przytuli, pocieszy, zrozumie wszystko – ofiara czytające te słowa od razu czuje pokrzepienie i łatwiej da się nabrać

Interesuje autora Nasza historia – wysłucha, wypłaczemy się, wszystko zrozumie i chętnie udzieli pożyczki komuś, kto nie może jej spłacić – też bym chciał ale takie rzeczy nie istnieją

Wystarczy zapewnienie, że ów pożyczkodawca prywatny na tym nie straci – jasne, powiem wszystko żeby otrzymać pożyczkę, której nie chciał udzielić nawet najdroższy parabank.

Dalej pisze co trzeba wysłać w wiadomości odpowiadającej na ogłoszenie… Nawet sam oddzwoni – jak zwykle przy tego typu ofertach będzie to numer zarejestrowany przez jedną z internetowych usług, które nie wymagają podawania danych osobowych albo można to łatwo przeskoczyć. Znacie boty, które dzwonią ciągle z innych numerów z numerami kierunkowymi różnych miast – są takie usługi, nawet w Skype można sobie numer „stacjonarny” wykupić z numerem kierunkowym dowolnego miejsca na świecie, z dowolnego miasta.

Także…

Wyświetleń tego ogłoszenia jest na tą chwilę 17021 – jak to zobaczyłem od razu usiadłem do pisania alertu. Tak jak wcześniej pisałem chwalenie się (i to dużymi literami), że jest bez przedpłat (dokładnie „[BEZ PRZEDPŁAT]”) od razu powinno zapalać czerwoną lampkę – chodzi też o kierowanie anonsu do osób, które z przedpłatami miały już do czynienia i jak się na to nabrali to nabiorą się na kolejną historię.

[alert] Uwag na na „Prywatnie udzielę pożyczki [BEZ PRZEDPŁAT]” z oglaszamy24
0 0 Oceny
jak dobrze?
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] na coś w rodzaju innych zachęt pożyczek bez różnego rodzaju zaświadczeń jak Corevest, ten Pożyczka prywatn [alert], Pomoc Bankowca, Ola Inwestycja, Kozłowski Finansowanie, Udzielę Pożyczki… oraz najnowszy […]

[…] Ręce opadają. Jak to się może skończyć? Sprawdźcie moje wpisy chociażby o Corevest, ten Alert, też ten Alert (pomoc bankowca) i ten Alert (Ola Inwestycja) oraz Kozłowski Finansowanie. Te […]

Przewiń na górę
2
0
Cenimy Twoją opinie - dodaj komentarz jeśli chceszx