Personum: co zrobić z pożyczką bez zaświadczeń Personum [opinie]

Personum

W ciągu ostatniej doby zauważyłem, że pojawiły się ponownie wyszukiwania nazwy pożyczki Personum. Preferencją klienta ma być akceptowalność we wniosku opcji na sam dowód osobisty, z racji pozabankowego charakteru mocno bez BIK. Trochę poszperałem i wiem co zrobić z ich pożyczką bez zaświadczeń.

Czym jest Personum?

Wydawałoby się, że to nazwa firmy, jakiegoś pośrednika, doradcy kredytowego a może nawet nazwa instytucji pożyczkowej zarejestrowanej przy KNF’ie.

W wyszukiwarce KNF info jest takie:

To jest wyciąg z wyszukiwania w bazie danych KNF nazwy pożyczki Personum. Wynik dał zero pozycji.

W CEIDG mam sytuację z trzema wynikami, natomiast żaden z nich nie ma związku z branżą pożyczkową:

Na dowód: personum ma trzy wyszukiwania a w PKD brakuje info związanego z branżą finansową.

REGONY: 367812386, 362629683 i 367379216 występują w bazie bez związku z szybkimi pożyczkami.

Opinie

Flavio

Na pierwszy rzut Flavio – to znany spamerski portal pisany łamaną polszczyzną z fikcyjnymi informacjami. Tak też jest w przypadku Personum.

Adres www jest taki: https:// flavio.pl /2994/ pozyczka-personum-opinie /

Archiwum online tutaj: https://web.archive.org/web/20220608063658/https://flavio.pl/2994/pozyczka-personum-opinie/

Biorąc pod uwagę opinie z Flavio można sobie zrobić tylko kuku, opinie są w tym samym schemacie, są bardzo do siebie podobne niezależnie, której firmy dotyczą a w tym przypadku jak widać było po rejestrach KNF i bazie CEIDG to z firmą nie mamy tu do czynienia. Zostały również uwzględnione wykreślone wpisy także wstecz też takiego nazwy firmy nie było.

Udzielę Pożyczki (udziele-pozyczki . pl)

Tu od razu odsyłam do tego wpisu bo jest o tych stronach właśnie. Wpisy rozpoczynające wątki, pierwsze posty to fejki mające przyciągać dalszych klientów, którzy mają nabrać się na jakiej usługi bardziej lub mniej związane z pożyczkami przez internet.

To wygląda tak:

Drugi wpis podał już dane osobowe, numer telefonu i email. Właśnie o to chodzi, tworzą (Oni, od tych stron) w ten sposób bazę do dalszej pracy nad takimi osobami. A że tu jest 40 – 60 tys. bez baz na raty to na pewno już kontakt podjęto. Dostęp do info dziś a info ze stycznia 2022.

Forum kredytowe (forum-kredytowe . pl)

I tu od razu facet pisze, że przez kontakt z 'marką’ Personum miał do wykonania zadanie. Miał założyć konto w mBank’u przez jakiś ich link. Kto bystry od razu wie, że chodzi o reflink inaczej nazywany linkiem reklamowym. Chodzi o prowizję od założenia konta, od pozyskania klienta. W Faraon24 nazywało się to 'metoda na konto’.

Odpowiedź – co zrobić?

Co z Personum zrobić kiedy się na to trafi? Jak widać z przytoczonych stron opinie są fejkami, na forum pojawiła się ta nazwa ale celem było pozyskanie danych do bazy danych, w której będą klienci wymagający pożyczki długoterminowej bez zaświadczeń. Dopiero trzeci wynik rozjaśnił o co w Personum chodziło – o metodę na konto, metodę na pozyskanie prowizji z reflinka.

Personum: co zrobić z pożyczką bez zaświadczeń Personum [opinie]
0 0 Oceny
jak dobrze?
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Pisałem o tej stronie już przy okazji innych kredytów bez zaświadczeń od pozyczka.help, od Personum (acz to nie nazwa firmy żadnej, to kolejny fejk) oraz w starszym wpisie o Kozłowski […]

[…] O opiniach z flavio było we wpisach moich o Kozłowski i Personum. […]

Przewiń na górę
2
0
Cenimy Twoją opinie - dodaj komentarz jeśli chceszx