Stefano Pessina da raty online na 2% przez Walgreens Boots Alliance?

W sieci pojawiają się komentarze rozgłaszające wieści o pożyczkach na 2%. Ma ich udzielać włoski milioner Stefano Pessina. Podawany jest od razu link do jego biografii w Wikipedii. Podpis kończący informuje o zaangażowaniu w to Walgreens Boots Alliance… tylko, że to firma farmaceutyczna a rat na 2% takich zdalnych po prostu nie da się uświadczyć.

Rozgłoszona wieść wieść wygląda tak:

Schemat jest identyczny jak wszystkie podobne tego typu ogłoszenia. Wabi się niskim oprocentowaniem 2% i pozostawia kontakt mailowy w domenie GMAIL oraz kontakt WhatsApp – obydwa konta pozwalają na daleko idącą anonimowość pomysłodawców biznesu.

Stefano Pessina

Stefano Pessina (Wikipedia) jest prezesem wykonawczym i największym pojedynczym udziałowcem Walgreens Boots Alliance (Wikipedia, strona internetowa – wersje anglojęzyczne). Przy czym Walgreens Boots Alliance to firma spoza sektora finansowego i zajmuje się farmacją.

Osoby chcące nader wnikliwie zweryfikować propozycję dwuprocentowej pożyczki od razu mogą sobie w Wikipedii zobaczyć, że to bilioner… ale bilioner w krajach stosujących długą skalę – jego bilion to nasz miliard – czyli bez przesady z tymi bilionami bo jest miliarderem (tak po naszemu).

Raty online na 2%

Jak to mają w zwyczaju intratne oferty okazują się nader często strzałem w stopę. W tym przypadku jest to strzał podwójny. Ale „klienci” wierzą to w wystarczającej liczbie, wystarczającej do skutecznego prowadzenie takiego „para-biznesu”. Związek z Stefano Pessiną żaden poza wykorzystaniem jego danych.

Wprawdzie są opcje poniżej 2% i są to bezpłatne pożyczki dla nowego klienta (np. Netcredit, który wzbogacił chwilówkę kartą kredytową) ale szybko weryfikując listę aktywnych pożyczek dostępnych w Polsce na faraon24.pl widzimy, że są to wszystko firmy zarejestrowane w Polsce. Dlaczego w Polsce? Ponieważ aby zgodnie z literą prawa działać na polskim rynku pożyczkowym trzeba mieć firmę w Polsce w formie Sp. z o.o. lub S.A., wpisać się do rejestru RIP KNF i spełnić szereg innych wymagań. Przykładem dobrym wejścia zagranicznej firmy do Polski jest Smartney – trzeba było stworzyć osobną firmę zarejestrowaną na terenie RP aby francuski bank Oney mógł u nas działać i udzielać pożyczek. Inne zagraniczne firmy jak Auchan czy Leroy Merlin przy systemach ratalnych wspomagają się firmami działającymi w PL.

Co robić?

Jak już poszedł kontakt to lepiej go urwać i nie przejmować się dalszą korespondencją. Jeśli poszły w ruch już skany dokumentów to warto zgłosić się na komisariat i zgłosić sprawę aby te dokumenty jeśli będą użyte to żeby nie było nieprzyjemności dalszych. Jeśli była jakaś wpłata – bo o to chodzi głównie w takich pożyczkach na 2% – to od razu komenda i bank. Przy czym bank nie zawsze chętnie zwróci tak utracone pieniądze jeśli sami wykonaliśmy przelew – trzeba zgłosić się do banku, który odbierał przelew i próbować go odzyskać. W razie większych problemów można kontaktować się ze mną bezpośrednio lub z kimś z faraon24, wszystkie kontakty podane są na stronach internetowych.

Stefano Pessina da raty online na 2% przez Walgreens Boots Alliance?
5 1 ocena
jak dobrze?
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
transGX
jak dobrze? :
     

jest ich masa, fajnie, że ktoś się tym zają
pzdr z holandii

Przewiń na górę
1
0
Cenimy Twoją opinie - dodaj komentarz jeśli chceszx