Provident „pożyczka samoobsługowa” za darmo na 30 dni? Wyjaśniam w której umowie są takie zapisy.

Umowa Provident pokazujące zapis o 30 dniach na spłatę całości pożyczki bez kosztów udzielania.

Sprawdzając różne warianty pożyczki Provident natknąłem się na pewną informację na jednym z portali pożyczkowych. Informacja ta mówi, że jakoby Provident miałby w przypadku spłaty całości pożyczki przed terminem spłat pierwszej raty – czyli 30 dni – być zwolniony z już naliczonych kosztów.

Prosta, samoobsługowa i wynajmowana

Na stronie https://www.providentpozyczka.pl/ (to samo IP co provident.pl) jest informacja o ofercie pod nazwą „Prosta pożyczka”.

Na stronie internetowej Czerwona Skarbonka z opinią i recenzją pożyczek Provident w części o ofercie „Pożyczka samoobsługowa” jest wspomniane o zapisie w regulaminie, dalej nazywanym umową pożyczki:

4. W przypadku spłaty przez Klienta równowartości Całkowitej kwoty pożyczki w jednej lub kilku płatnościach w terminie do dnia spłaty pierwszej, miesięcznej raty pożyczki określonej Umową: (a) uznaje się, że Klient dokonał całkowitej spłaty pożyczki; (b) Całkowity koszt pożyczki ulega pomniejszeniu o: wysokość należnych Prowizji oraz Odsetek naliczonych do tego dnia spłaty; oraz Prowizji i Odsetek, które dotyczą okresu po dniu spłaty; (c) zapłacone przez Klienta w ramach pierwszej, miesięcznej raty pożyczki Prowizja i Odsetki zostają zaliczone na poczet spłaty Całkowitej kwoty pożyczki. Powyższe uprawnienie przysługuje Klientowi niezależnie obok posiadanego przez Klienta ustawowego prawa spłaty pożyczki przed terminem opisanego w § 6 ust. 1 – 3 Umowy i w art. 48 – 52 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim.

Jest to fragment do umowy „Pożyczka wynajmowana”, która znajduje się na stronie providentpozyczka.pl – dokładny link (+archiwum)- z promocją „Prosta pożyczka” (która swoją drogą zakończyła się 13 czerwca 2017 | źródło media-provident.pl).

Okresowo oferty nawet 60 dni czasu bez kosztów dawał Smartney (zobacz wpisy gdzie pożyczka Smartney była wspominana).

Klienci powinni korzystać ze strony provident.pl zamiast providentpozyczka.pl również z tego powodu, że są tam błędne linki prowadzące do provident.com. Provident.com może być oglądany przez mieszkańców USA, w Polsce trzeba użyć proxy (np to). Okaże się, że jest to związane z kredytami hipotecznymi w USA.

Aktualne wzory umów pożyczek Provident znajdują się na stronie:

https://www.provident.pl/dokumenty-do-pobrania

Odpowiedź

W Provident nie ma w żadnym wzorze umowy postanowień o możliwości skorzystania z 30 dni na odstąpienie od umowy bez ponoszenia kosztów. Całkowite pomniejszenie o koszt występuje wyłącznie w przypadku skorzystania z ustawowego 14 dni w przypadku umów zawieranych przez internet.

Provident „pożyczka samoobsługowa” za darmo na 30 dni? Wyjaśniam w której umowie są takie zapisy.
0 0 Oceny
jak dobrze?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę
0
Cenimy Twoją opinie - dodaj komentarz jeśli chceszx