Pożyczka – czy musi być przelewem? Kiedy bez przelewu?

Przelew pożyczki na konto to nie jedyna forma w jakiej może zostać dokonana wypłata. Możliwa jest też wypłata w gotówce.

Dotyczy to zarówno pożyczek udzielanych przez profesjonalne firmy oraz pożyczki między osobami prywatnymi. W przypadku tych drugich, prywatnych pożyczek przekazanie gotówki należy odpowiednio udokumentować poprzez pokwitowanie odbioru gotówki.

Pożyczka bez przelewu na konto

W sieci znajdziemy wiele rankingów i zestawień pożyczek rzekomo udzielanych w formie gotówkowej bez przelewu na konto bankowe klienta. Chodzi o pożyczki z czekiem Giro (zobacz czym są – źródło aasapolska.pl).

W przypadku pożyczki bez przelewu na konto nie jest wymagane w ogóle posiadanie konta bankowego. Takiej pożyczki udziela się bez przelewu weryfikacyjnego, bez automatycznej weryfikacji Instantor, GroszConnect czy Kontomatik.

Kto udziela pożyczek, które nie muszą być przelewem?

Na portalu pozyczki-online.com znajduje się taka pożyczka. Jest nią Supergrosz. Ma też alternatywę w formie darmowej chwilówki pod nazwą Prestito (zobacz stronę www prestito.pl, zobacz prospekt w faraon24.pl, opinia z pozyczkaportal.pl, z czerwona-skarbonka.pl).

Procedura

Procedura jest prosta. Są 3 punkty różnicy:

  • zaznaczamy we wniosku pożyczkę bez przelewu
  • weryfikacja tożsamości dokonywana jest przez pracownika placówki pocztowej
  • odbiór gotówki realizowany jest w placówce pocztowej

Poza tymi różnicami procedura jest identyczna. Ocena zdolności kredytowej jest identyczna. Warto tu podkreślić, że Supergrosz uchodzi powszechnie za łatwą pożyczkę bez BIK.

Pożyczka prywatna – przelew czy bez?

Tak samo jak w przypadku każdej czynności prawnej, a udzielenie i przyjęcie pożyczki nią jest, ważne jest udokumentowanie tej czynności. Z punktu widzenia Urzędów Skarbowych pożyczka, której umowa została zawarta na piśmie a pieniądze przekazane przelewem – jest to najlepsza sytuacja. W przypadku przekazania gotówki dla celów formalnych należy udokumentować przekazanie pieniędzy oddzielnym dokumentem.

użyte obrazy: autor: Towfiqu barbhuiya, źródło: unsplash.com

Pożyczka – czy musi być przelewem? Kiedy bez przelewu?
0 0 Oceny
jak dobrze?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę
0
Cenimy Twoją opinie - dodaj komentarz jeśli chceszx