ZAPLO czy MONEDO – dwie ratalne do 10,000 zł od liderów

ZAPLO czy MONEDO – dwie ratalne do 10,000 zł od liderów

ZAPLO jest doskonale znaną marką pożyczkową wykreowaną przez firmę 4FINANCE, to ratalny odpowiednik chwilówki VIVUS. MONEDO, a właściwie MONEDO NOW pochodzi od firmy KREDITECH, lidera innowacji w dziedzinach Fintech. Obydwie pożyczki to duże kwoty do 10,000 zł, obydwie są teoretycznie bez zaświadczeń ale różnice w praktyce są i tu bardzo duże.

ZAPLO ma przejrzyste zasady, odwiedzając ich witrynę internetową bez problemu odnajdujemy wszystkie istotne informacje. Kalkulator, który mamy od razu pokazuje ile będzie wynosić miesięczna rata i jaki będzie całkowity koszt pożyczki.

MONEDO również informacjami nie skąpi ale są one nieco trudniej dostępne. Nie wszystko jest od razu klarowne. RRSO jest znacznie wyższe od propozycji ZAPLO a co za tym idzie płacimy firmie KREDITECH znacznie więcej za te same kwoty. Sam układ witryny a w szczególności kalkulator na pierwszej stronie jest gorzej przygotowany, przynajmniej gorzej dla konsumenta bo trzeba trochę bardziej wytężyć wzrok.

ZAPLO ma przyznawalność dużo większą i prawdopodobnie dla tego, że ma bardziej przejrzyste zasady. W MONEDO można się nieco pogubić a na końcu bardzo zawieść jeśli potrzebowaliśmy kwoty większej niż +/i 4,000 zł. W MONEDO często klientowi proponuje się o wiele niższą kwotę niż pierwotnie wnioskował. W ZAPLO też może być stosowana taka praktyka ale z dostępnych dla ludzi z branży statystyk wiemy, że MONEDO proponuje zupełnie inne warunki znacznie częściej, nawet bardzo często.

Systemy analizy zdolności kredytowej teoretycznie są podobne, sprawdzane są wszystkie istotne rejestry dłużników ale MONEDO w odróżnieniu od ZAPLO posiada bardzo innowacyjny system korzystający przy analizach z BIGDATA. Jest to dostępny dla firmy KREDITECH zbiór danych uwzględniający zarówno dane publicznie dostępne jak portale społecznościowe i wyszukiwarki internetowe, jak i zbiór pochodzący od partnerów marki np. informacje o wcześniejszych pożyczkach pozabankowych i jakości ich spłacania.

Do tego w MONEDO dochodzi analiza behawioralna czyli jeśli np. klient jest pod wpływem jakiś środków wpływających na świadomość a objawiających się zmianą własnej motoryki to można to wykryć. Jak? Analiza ruchów myszki komputerowej czy touchpada. Analiza sposobu pisania na klawiaturze – bo wniosek trzeba wpisać na klawiaturze właśnie. Odpowiednie algorytmy potrafią statystycznie określić czy chociażby częste powtarzanie czynności w tym samym okienku lub wpisywanie parokrotnie innych danych jest istotne przy ocenie ryzyka kredytowego. Z dostępnych informacji wiadomo, że KREDITECH potrafi to robić, u ZAPLO natomiast nic nie wskazuje na taką złożoną analizę.

Patrzymy na liczby

Tam gdzie chodzi o pieniądze najlepiej porównywać konkrety, zobacz jak pożyczki wyglądają w liczbach.

Porównanie najważniejszych parametrów ZAPLO czy MONEDO
porównanieZAPLOMONEDO
kwota pożyczki1,000 – 10,000 zł1,500 – 10,000 zł
pierwsza pożyczka10,000 zł i od razu płatneteoretycznie 10,000 zł, praktycznie często 4,000 zł i od razu płatne
okres spłaty3 – 36 miesięcy3 – 25 miesięcy
RRSOod 78.6%od 104.66%, teoretycznie od 42.58% ale nie należy tego się spodziewać
przedłużenie spłaty1 miesiącbrak opcji przedłużenia, odsetki karne

Podsumowując

Chociaż teoretycznie MONEDO startuje z dużo niższego pułapu RRSO bo od 42.58% ale chyba nikt nigdy nie widział takiego oprocentowania na żywo. Naprawdę trzeba liczyć się z RRSO od 104.66% wzwyż. ZAPLO startuje znacznie taniej a sam proces udzielania pożyczek jest znacznie prostszy i bardziej przejrzysty. Czasem MONEDO może sprawiać wrażenie, że firmie KREDITECH nie zależy za bardzo na konsumencie chociażby z powodu drobnego druczku pisanego szarą czcionką na jasnym tle – naprawdę wiele osób może dostać oczopląsu doszukując się najbardziej istotnych parametrów.

Jeśli zastanawiałeś się na tymi dwoma pożyczkami w systemach ratalnych czy wybrać ZAPLO czy MONEDO to podpowiadamy, że lepiej sprawdź w pierwszej kolejności ZAPLO bo oprócz tego, że będzie to mniej kosztować to zasady są znacznie bardziej czytelniejsze od MONEDO. Niemniej jednak w porównaniu do większości konkurencji MONEDO i tak plasuje się bardzo dobrze.

Pamiętaj, że jest to porównanie dwóch liderów w branży ratalnej i drugie miejsce też jest zaszczytne nawet jeśli było tylko dwóch konkurentów.

Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski

email: marcinlewandowski@pozyczki-online.com |
skype: live:marcinlewandowski_3 | tel. kom.: +48731756839 | gadu gadu: 67183375

Fanatyk finansów. Absolwent WSP w Warszawie. Tworzę portal dla konsumentów, którzy tak samo jak i ja mają dosyć robienia ich w przysłowiowego balona. Publikuje karty katalogowe tylko legalnie działające firm zajmujących się kredytami. Śledzę portale ogłoszeniowe aby uchronić Was przed kanaliami chcących odebrać Wam wasze pieniądze. Współpracowałem z paroma znanymi blogerami finansowymi i dziś z ich małą aczkolwiek cenną pomocą oddaje w Wasze ręce swój własny profesjonalny portal finansowy.
Marcin Lewandowski

Najnowsze wpisy autora Marcin Lewandowski (zobacz wszystkie)

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Udostępniaj dla innych!

Dodaj komentarz