Ranking FUNEDA, WONGA, ZAPLO czy MONEDO – podobne pożyczki ratalne

Ranking FUNEDA, WONGA, ZAPLO czy MONEDO – podobne pożyczki ratalne

Porównanie WONGA, ZAPLO i MONEDO było już wykonywane, dostępne jest tutaj ale na rynku ostatnio pojawił się nowy gracz spod znaku FUNEDA. Warto zatem porównać jeszcze raz wszystkie pożyczki na raty ze sobą i pokazać cały obraz ku lepszym wyborom konsumentów (linki do poszczególnych ofert firm znajdują się w nagłówkach tabeli).

Ranking w liczbach

Wszystkie dostępne rankingi pożyczek mają to do siebie, że naprawdę trudno konsumentowi obiektywnie ocenić, która firma jest faktycznie tańsza. Na ogół do dyspozycji czytelników oddaje się bardzo duży tekst z minimum faktycznej treści. W Pożyczkach Online staramy się aby liczby mówiły same za siebie. Trzeba też pamiętać, że samymi liczbami nie da się określić, która firma dla wszystkich jest najtańsza czy która najdroższa ponieważ każda firma pomimo prezentowania swoich kalkulatorów na suwakach może zaproponować ostatecznie zupełnie inne warunki a ich akceptacja zależy od pożyczkobiorcy. W takiej sytuacji kiedy musielibyśmy faktycznie składać wniosek pożyczkowy do wszystkich wybranych firm musielibyśmy się liczyć z prawdopodobną obniżką naszej zdolności kredytowej a to dzięki wielokrotnym zapytaniom do Biura Informacji Kredytowej S.A. (BIK). Wielokrotne zapytania do BIK niestety wpływają negatywnie na zdolność kredytową.

Popatrzmy zatem tylko na suche liczby, które tylko orientacyjnie decydują kto wygrywa ranking:

Ranking FUNEDA, ZAPLO, WONGA i MONEDO
porównanieFUNEDAZAPLOWONGAMONEDO
kwota pożyczki2,000 – 12,000 zł1,000 – 10,000 zł1,500 – 20,000 zł1,500 – 10,000 zł
pierwsza pożyczka12,000 zł10,000 zł20,000 zł10,000 zł
okres spłaty12 – 48 miesięcy3 – 36 miesięcy2 – 60 miesięcy3 – 25 miesięcy
RRSOod 57.54%od 78.60%od 7.43%od 104.66%,
teoretycznie od 42.58%
maksymalne RRSO213.70%378.40%od 391.10%228.17%
przedłużenie spłatybrak opcji1 miesiącbrak opcjibrak opcji
wysokość raty
10,000 zł / 24 msc.
809 zł826 zł502,92 złbrak opcji
wysokość raty
10,000 zł / 25 msc.
brak opcji794.77 zł486.40 zł793 zł
wysokość raty
5,000 zł / 12 msc.
667 zł669 zł457,92 zł675 zł
wysokość raty
5,000 zł / 24 msc.
405 zł416 zł251,47 zł408 zł

Kwota pożyczki

Pierwsze miejsce dla WONG’i bo do 20,000 zł;
drugie dla FUNED’y bo do 12,000 zł;
trzecie ex aequo dla ZAPLO i MONEDO bo do 10,000 zł

Ranking: kwota

Orientacyjne wysokości miesięcznych rat pokazujemy tylko dla popularnych kwot oraz terminów. Jeśli konsument potrzebuje kwot z górnych limitów to niestety musi samodzielnie podejmować decyzje a dużych kwot nie udziela wiele firm także nie ma za bardzo z czego wybierać.

Kwota pierwszej pożyczki

Teoretycznie to ta sama liczba co maksymalna kwota pożyczki. Należy natomiast liczyć się ze wspominaną często możliwością do przedstawianie konsumentowi innych warunków niż sam wnioskował. Mogą zostać zaproponowane inne kwoty, inne okresy spłaty a nawet inne RRSO. Teoretycznie zależy to od oceny zdolności kredytowej i tak samo teoretycznie jeśli nie masz żadnych negatywnych wpisów w BIK, w KRD lub innych BIG czy Credit Check to powinieneś otrzymać taką umowę o jaką wnioskowałeś. Pozytywne wpisy w BIK poprawiają zdolność kredytową a są to informacje o już spłaconych terminowo innych zobowiązaniach kredytowych (np. lodówka kupowana na raty czy spłacona i zlikwidowana karta kredytowa).

Okres spłaty

ranking okresów kształtuje się następująco:
pierwsze miejsce WONGA: od 2 do 60 miesięcy
drugie miejsce FUNEDA: od 12 do 48 miesięcy
trzecie miejsce ZAPLO: od 3 do 36 miesięcy
czwarte miejsce MONEDO: od 3 do 25 miesięcy

Ranking: okres

Na ten ranking wpływu żadnego nie ma minimalny okres spłaty. Zawsze na krótkie okresy jeśli musimy brać pożyczkę pozabankową to lepiej skorzystać z paru darmowych chwilówek https://pozyczki-online.com/rrso-0/. Wiele z nich można wziąć w tym samym czasie (warto zwrócić uwagę na sprawdzanie bazy Credit Check) a w kolejnych miesiącach zaciągnąć zobowiązanie w innych firmach i spłacić poprzednie. Operacja taka może wydawać się trudna ale posiadając do dyspozycji ranking wszystkich darmowych chwilówek (pod linkiem wyżej jest do niego dostęp) można przy odrobinie chęci i determinacji zrobić to doskonale.

RRSO czyli cena pożyczki

RRSO dotyczy zawsze hipotetycznego 1 roku trwania umowy – warto o tym pamiętać.

Ranking ten wygląda tak:

pierwsze miejsce WONGA z szokująco niskim (ale teoretycznie) poziomem 7.43%
drugie miejsce FUNEDA startująca od poziomu 57.54%
trzecie miejsce MONEDO (bardzo teoretycznie) od 42.58%
czwarte miejsce tak naprawdę może być trzecie ZAPLO od 78.6%

Ranking: RRSO

Przypominamy, że warunki dla każdego klienta mogą się różnić a ostateczną umowę do akceptacji otrzymamy dopiero po wypełnieniu wniosku i jego analizie.

Czemu drugie miejsce ma FUNEDA skoro ma wyższe RRSO od MONEDO? W kalkulatorach na suwakach MONEDO widnieje zawsze RRSO w okolicach 104.66% i takich cen należy się spodziewać.

Jak widać same liczby do ustalania pozycji rankingów nie wystarczają, trzeba jeszcze wiedzieć, że są one teoretycznie najniższymi cenami jakie firma może zaoferować.

Maksymalne RRSO

Ranking: maksymalne RRSO

Jest to bardzo ważny element układania rankingów w portalu Pożyczki Online. Wynikają one wprost z deklaracji firmy albo są wartościami z przykładów reprezentatywnych (przeważnie to pierwsze).

Przedłużenie spłaty

Wprost oferuje je tylko ZAPLO, inne firmy zachęcają do kontaktu z nimi przed upływem terminu spłaty, kiedy spodziewamy się, że nie będziemy mogli spłacić pożyczki.

Wysokość rat

To prawdopodobnie najbardziej interesuje wszystkich – jaką faktycznie ratę będą płacić. Liczby jednoznacznie wskazują, że będzie to WONGA. Wiadomo, że akurat ta firma wielu klientom nie będzie odpowiadać z różnych powodów – wtedy na pewno powinni swoje krotki skierować w stronę pożyczki FUNEDA bo realnie wygląda naprawdę bardzo korzystnie w porównaniu do ZAPLO i MONEDO.

Omawiać samych kwot przy danych terminach nie ma żadnego sensu, tabela pokazuje wszystko czarno na białym.

Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski

email: marcinlewandowski@pozyczki-online.com |
skype: live:marcinlewandowski_3 | tel. kom.: +48731756839 | gadu gadu: 67183375

Fanatyk finansów. Absolwent WSP w Warszawie. Tworzę portal dla konsumentów, którzy tak samo jak i ja mają dosyć robienia ich w przysłowiowego balona. Publikuje karty katalogowe tylko legalnie działające firm zajmujących się kredytami. Śledzę portale ogłoszeniowe aby uchronić Was przed kanaliami chcących odebrać Wam wasze pieniądze. Współpracowałem z paroma znanymi blogerami finansowymi i dziś z ich małą aczkolwiek cenną pomocą oddaje w Wasze ręce swój własny profesjonalny portal finansowy.
Marcin Lewandowski

Najnowsze wpisy autora Marcin Lewandowski (zobacz wszystkie)

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]
Udostępniaj dla innych!

Dodaj komentarz