Ranking pożyczek bez BIK #2 – FERRATUM kontra WANDOO

Ranking pożyczek bez BIK #2 – FERRATUM kontra WANDOO

Ostatnio dodane od rankingu pożyczki są specjalnie dla osób, które nie mogą pochwalić się zdolnością kredytową. Na ogół jest to z powodu zalegania z płatnościami kredytów lub po prostu w ogóle nie mają żadnej historii kredytowej (którą firmy pożyczkowe lubią). WANDOO i FERRATUM nie sprawdzają w ogóle bazy Biura Informacji Kredytowej (BIK). Jest to szansa dla wszystkich tych, którzy z powodu złej lub z powodu braku historii kredytowej w ogóle nie mogą nigdzie indziej dostać darmowej chwilówki (nawet płatnej).

Trzeba zaznaczyć, że FERRATUM występuje w dwóch wariantach: mikropożyczka lub pożyczka ratalna – obydwie są bez sprawdzania w BIK. Tabela pokaże zestawienie mikropożyczka kontra mikropożyczka.

Co mówią liczby

Ranking najważniejszych parametrów FERRATUM i WANDOO
porównanieFERRATUMWANDOO
kwota pożyczki100 – 2,000 zł300 – 5,000 zł
pierwsza pożyczka2,000 zł za darmo RRSO 0%2,500 zł za darmo RRSO 0%
okres spłaty15 / 30 dni10 -30 dni
RRSO0% dla nowego klienta0% dla nowego klienta
RRSO poza promocją
(reprezentatywne)
1974%1564.08%
przedłużenie spłatydwa razy po 30 dni (w sumie 60)refinansowanie 14 / 30 dni
weryfikacja baz dłużnikówKRD, ERIF, BIG InfoMonitorKRD, ERIF, BIG InfoMonitor

WANDOO oferuje większą pierwszą darmową mikropożyczkę i jest to 2,500 zł, w FERRATUM jest 2,000 zł.

Maksymalne kwoty dla większości nie mają znaczenia bo typowe jest, że w chwili kiedy mamy wziąć kolejną pożyczkę to lepiej aby znów była ona darmowa więc kierujemy się do innej, kolejnej firmy.

WANDOO ma kwotę kolejnych pożyczek 5,000 a FERRATUM poprzestaje na 2,000 zł ale jeśli wziąć pod uwagę opcje pożyczki ratalnej, którą można spłacać nawet przez 12 miesięcy to FERRATUM zdecydowanie wygrywa bo tam kwota jest większa i wynosi aż 10,000 zł przy równoczesnym bardzo niskim jak na branżę pozabankowym RRSO (o czym dalej).

RRSO poza promocją czyli w przypadku:

– przedłużenia
– braku spłaty
– kolejnej pożyczki

wypada na korzyść WANDOO 1564.08%; FERRATUM = 1974%

Szala jednak przeważa się na korzyść tego drugiego w przypadku kiedy wiemy od początku, że pieniędzy potrzebujemy na dłużej i jest to RRSO rządu 160% w pożyczce ratalnej.

Przedłużać, choć się tego nie poleca, można w FERRATUM więcej bo dwukrotnie po 30 dni, w WANDOO jest wybór na 14 lub 30 dni.

Poza brakiem sprawdzania BIK istotne jest, że inne bazy są sprawdzane i są to:

– KRD
– ERIF
– BIG
– InfoMonitor

Podsumowanie

Jeśli potrzebujemy jednorazowego wsparcia budżetu i tylko na 30 dni to więcej zaoferuje WANDOO a w przypadku anulowania darmowej promocji tam też zapłacimy mniej. Jeśli natomiast pożyczka bez BIK ma być na dłużej to FERRATUM zdecydowanie wygrywa.

Marcin Lewandowski

Marcin Lewandowski

email: marcinlewandowski@pozyczki-online.com |
skype: live:marcinlewandowski_3 | tel. kom.: +48731756839 | gadu gadu: 67183375

Fanatyk finansów. Absolwent WSP w Warszawie. Tworzę portal dla konsumentów, którzy tak samo jak i ja mają dosyć robienia ich w przysłowiowego balona. Publikuje karty katalogowe tylko legalnie działające firm zajmujących się kredytami. Śledzę portale ogłoszeniowe aby uchronić Was przed kanaliami chcących odebrać Wam wasze pieniądze. Współpracowałem z paroma znanymi blogerami finansowymi i dziś z ich małą aczkolwiek cenną pomocą oddaje w Wasze ręce swój własny profesjonalny portal finansowy.
Marcin Lewandowski

Najnowsze wpisy autora Marcin Lewandowski (zobacz wszystkie)

[Głosów:4    Średnia:3.3/5]
Udostępniaj dla innych!

Dodaj komentarz