Podobne do Zaplo | 3 alternatywne pożyczki

Jak Zaplo

Zaplo (strona www zaplo.pl, zobacz nasze publikacje gdzie wspominane jest Zaplo) operuje ta sama firma co Vivus’em. Powinno być szybko i z jakąś promocją. W opozycji do Vivus’a Zaplo ma parę zamienników, które będą równie szybkie i łatwe z powodu braku wymogu przesyłania zaświadczeń ale jednocześnie znacznie tańsze.

Zaplo – szukam podobnych z niższym kosztem

Zamiennik musi mieć co najmniej 6 rat miesięcznych i dostępną kwotę co najmniej 10 000 zł. Przy tych warunkach RRSO powinno być niższe niż 247,80% (bo takie RRSO jest w Zaplo). 6 rat, 10 tys. zł to w zaplo.pl koszt 4160 zł. Jak łatwo zauważyć RRSO nie pokazuje tutaj kosztu bo koszt wynosi w przeciągu 6 rat miesięcznych 41,60% liczony od 10 tys. zł. Dlatego obok RRSO pojawi się koszt w złotówkach w analogicznych warunkach.

Podobne ale tańsze pożyczki bez zaświadczeń

Różnice
 
Zaplo

Provident

Supergrosz
koszt za
10 tys zł
na 6 rat
4160 zł 1499 zł 2343,36 zł
koszt za
5 tys zł
na 6 rat
2080 zł 749,50 zł 1171,69 zł
max termin
mies.
6 48 50
max kwota 10 000 zł 20 000 zł 15 000 zł  SPRAWDŹ SPRAWDŹ

Provident’a i Zaplo będzie tak samo łatwo otrzymać ale Supergrosz’a powinno być jeszcze łatwiej. Nadal jest bez zaświadczeń ale Supergrosz znany jest z tego, że nawet kiepski BIK nie będzie czymś do przeskoczenia.

Patrząc na koszt za pożyczoną maksymalną kwotę w zaplo.pl widać, że bardzo przegrywa tu z najpierw provident.pl potem supergrosz.pl. Różnice są nawet dwukrotne w całkowitym koszcie, który został wyznaczony dla 6 miesięcznych rat.

Dla zainteresowanych niższą kwotą i nadal na co najmniej 6 miesięcy to różnica w koszcie na 6 rat jest również bardzo widoczna, jest to praktycznie to samo co przy 10 tys zł ale podzielone przez 2 (bo 5000 zł to jedna druga 10 000 zł).

Zaplo okazuje się również nieporównywalnie mniej elastyczne pod kątem max terminu i max kwoty. Zaplo to maksymalnie 6 miesięcznych rat i kwota 10 000 zł. Analogicznie u Providenta mamy 48 rat i 20 000 zł a u Supergrosza 50 rat i 15 000 zł.

Co bym wybrał, kiedy i dlaczego?

Oprócz kosztu, który ewidentnie faworyzuje Provident’a zwróciłbym uwagę na to jak traktowany jest BIK. Wielu klientów wybiera właśnie pozabankowe pożyczki jako alternatywę dla banków z uwagi na niższe wymagania co do zdolności kredytowej. Dlatego BIK może być zaraz za kosztem drugim czynnikiem decydującym o wyborze czegoś tańszego jako alternatywy dla Zaplo.

Jeśli miałbym słabszy BIK to w ogóle o zaplo.pl bym nie myślał, od razu pierwsza myśl to supergrosz.pl.

Jeśli BIK nie jest ważny a liczy się ten symboliczny brak wymaganych zaświadczeń i szybkość otrzymania przelewu to wybrałbym provident.pl (nic nie stoi na przeszkodzie złożyć wniosek rano a popołudniu mieć przelew na koncie).

Jeśli interesowało by mnie coś z dostawą gotówki do domu to wybrał bym coś posobnego do Eden Fianance (sprawdź listę podobnych – publikowana wczoraj).

Alternatywnie do provident.pl może być hapipozyczki.pl – to w praktyce jedna i ta sama firma ale jak patrzeć na kalkulatory dostępne na obydwu stronach pożyczkodawców to Hapi Pożyczki wychodzi w niektórych okolicznościach taniej. Dodatkowo mają pierwsze i drugie miejsca w rankingach Total Money i LoanDo (tylko, że Total Money nie ma rankingu z Hapi Pożyczki – przed chwilą sprawdzałem).

Podobne do Zaplo | 3 alternatywne pożyczki
0 0 Oceny
jak dobrze?
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Podsumowując zestawienie Hapipożyczki i Smartney podobieństwa są głównie w tym, że to długoterminowe pożyczki ratalne online świadczone przez firmy z kilku dziesiętną tradycją tradycją w finansach a ponadto dominujące w globalnej rozpoznawalności swoich produktów. Hapipożyczki zostało wskazane jako trzecia podobna pożyczka do Zaplo. […]

[…] Podsumowując zestawienie Hapi Pożyczki i Smartney podobieństwa są głównie w tym, że to długoterminowe pożyczki ratalne online świadczone przez firmy z kilku dziesiętną tradycją tradycją w finansach a ponadto dominujące w globalnej rozpoznawalności swoich produktów. Hapi Pożyczki zostało wskazane jako trzecia podobna pożyczka do Zaplo. […]

[…] W potrzebie pilnej pożyczki, którzy nie mają możliwości skorzystać z czegoś a’la Eden Finance czy tym bardziej zbliżonej alternatywy Zaplo. […]

Przewiń na górę
3
0
Cenimy Twoją opinie - dodaj komentarz jeśli chceszx