Kategorie
Publikacje

Elliot Olive Loan Company. Martha Loiussa promuje pożyczki oprocentowane na 2%, wypłata w 74 godziny.

Twierdzi, że jest wdową i ma dwoje dzieci. Mieszka w Ney York. Musiała refinansować swoje pożyczki, ale ciągle była atakowana przez oszustów internetowych. W końcu nawiązała kontakt z jedyną uczciwą osobą. Nazywa się Elliot Olive. Jego firma nazywa się Elliot Olive Loan Company. To oczywiście nie jest prawda.

Ich „reklama” (z bayundaground.com) wygląda następująco:

Elliot Olive Loan Company

Takie teksty są pisane, aby oszukiwać ludzi w trudnej sytuacji finansowej, uwierzytelniać i wyciągać jak najwięcej pieniędzy.

Celem są tylko osoby, które wcześniej nie mogły uzyskać pożyczki z banku, a następnie z pozabankowej firmy oferującej pożyczki i chwilówki.

Wiadomości z takimi informacjami pojawiają się na różnego rodzaju blogach, stronach umożliwiających dodawanie niemoderowanych komentarzy lub w publicznie dostępnych księgach gości.

Schemat jest zawsze taki sam. Nawiązujesz kontakt, obiecuje się 100% akceptacji, wysyłasz dokumenty i płacisz opłaty za przelew lub ubezpieczenie. Lub jedno i drugie.

To nie koniec. Pogróżki pojawiają się, gdy odmawia się płatności. Wiele osób poddaje się temu.

Inne ogłoszenie:

pochodzi z „lisavenezuela.blogspot.com”

Podsumowanie

Nie nawiązuj kontaktu, a jeśli już to zrobiłeś, nic nie płać. Jeśli zaciągnąłeś pożyczkę, nie bój się gróźb, jeśli odmówisz zapłaty – po kilku dniach kontakt się urwie i nic się nie stanie. Jeśli wysłałeś dokumenty – zgłoś się do najbliższej jednostki policji – musisz zastrzec dokumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *