Pozytywne zaskoczenie od AASA ws. informacji o pożyczkach bez zaświadczeń

AASA pożyczka bez zaświadczeń

AASA (dokładnie Aasa Polska S.A.) ma dział pt. 'Wiedza Finansowa’. Znajduje się tam kilka wpisów i jednym z nich jest informacja ws. pożyczki bez zaświadczeń od pracodawcy o zarobkach. Pomimo jednej wpadki merytorycznej jest tam coś bardzo ważnego co prawie wszyscy podają inaczej.

AASA podaje, że banki też mają czasem pożyczki bez zaświadczeń

Chodzi o ten fragment:

AASA bez zaświadczeń z 'wiedza finansowa'
źródło: aasapolska.pl

z tego wpisu

…pierwsze oznaczenie to błąd językowy, drobny, powinno być 'który’ zamiast 'które’ bo wcześniej mamy liczbę pojedynczą. Drugie oznaczenie jest ważne. Podawanie, że banki też udzielają pożyczek bez zaświadczeń nie jest standardowym zachowaniem pozabankowej firmy pożyczkowej. W większości przypadków zauważam, że 'pozabankowcy’ podają, że banki nie udzielają takich pożyczek…. a nawet, że w ogóle nie udzielają pożyczek tylko kredytów.

Uzupełnię

Uzupełniając ten wpis AASA dodam, że banki wcale nie czasami mają takie oferty ale są to normalne stałe oferty kredytów przez internet czyli polegające na analizie historii rachunku zamiast na zaświadczeniu od pracodawcy o zarobkach.

Na ogół

… firmy pozabankowe podają, że to one udzielają pożyczek i tylko one a banki to się kredytami zajmują. Nadto podaje się, że pożyczki pozabankowe są szybsze i są całkowicie bezpieczne.

Szybsze? Jeśli mamy konto w banki i tam historię rachunki i nadal spełniamy wymagania, których oczekuje pozabankowa firma (tu AASA podaje szereg wymagać, które trzeba też w banku spełnić) – to kredyt bez zaświadczeń mamy tego samego dnia.

Całkowicie bezpieczne? to zależy co uważamy za bezpieczne… bo AASA ma RRSO 86%, pomimo, że jest to nic wielkiego w pozabankowych pożyczkach to nadal jest to prawie drugie tyle w perspektywie jednego roku. Ale… że 'prawie’ to w skali 3 lat (bo AASA ma sztywne 36 miesięcy) to prawie drugie tyle co widać na przykładzie:

Raty w AASA bez zaświadczeń. Wysokość raty, okres i kwota pożyczona
źródło: aasapolska.pl

W tym miejscu wskazuje warte uwagi porównanie z faraon24.pl kosztów pomiędzy AASA a Supergrosz’em. Są tam niższe wartości RRSO niż aktualne (inflacja w pożyczkach też jest) natomiast cały wpis 'opinia’ jest przydatny.

Dlaczego na obrazie przekreśliłem „weź pożyczkę”

Właśnie z powodu RRSO, jest niby standardowe w pozabankowych pożyczkach natomiast jest dużo konkurencji, która taniej udzieli pożyczki bez zaświadczeń (pod linkiem lista).

Chodzi o to, że zanim zdecydujesz się na firmę, która sama siebie chwali, że jest najtańsza, najlepsza i jeszcze może się wzbogacisz (tak ogólnie, AASA nie zauważyłem aby tak robiła) – to sprawdź konkurencję. Większość ’pozabankówek’ jest bez porównania droższa od innych form kredytów czego może dowodzić kilka wpisów z pozyczki-online.com jak lista firm podobnych do Smartney oraz Eden Finance.

Zanim zdecydujesz się na RRSO bliskie 100% to weryfikuj po pierwsze kredyt bez zaświadczeń w swoim banku a potem jak się nie da to listę firm, które ze sobą konkurują.

Pozytywne zaskoczenie od AASA ws. informacji o pożyczkach bez zaświadczeń
0 0 Oceny
jak dobrze?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przewiń na górę
0
Cenimy Twoją opinie - dodaj komentarz jeśli chceszx